2 – 4 Şubat tarihleri arasında PGS Kremlin Palace Hotel Antalya’da Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından, Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası organize edildi. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) turnuvaya bir vefa göstergesi olarak ‘Yavuz Kocaömer Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’ ismini vermiş. Biz de 2 Şubat’ta Antalya’ya giderek açılış töreninde bulunduk ve yaşamımızın en güzel gecelerinden birini yaşadık.

Çeşitli etkinliklerin yapıldığı açılış töreninde; Antalya, Manavgat, Kars, Kafkas ekibi ve Antalya Ritim Grubu’nun yaptıkları sahne gösterileri gerçekten görülmeye değerdi. Havaalanı’ndan karşılandıktan sonra sporcularımızla birlikte geçirdiğimiz neredeyse 24 saatin hatırası herhalde zihinlerimizden silinmeyecek. O can çocuklar, o sevgili sporcular nasıl saf, nasıl temiz, nasıl yürekleri sevgi dolu, ancak onlarla birlikte yaşayınca anlaşabilir.

Önümüzdeki yıl aynı turnuvayı yine Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin (TMPK) destekleriyle birlikte yapmaya karar verdik.

TÖSSFED Başkanı Birol Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri diğer federasyonlardan biraz farklı. Hepsi canla başla çalışıyor, hiçbir ücret almıyor ve son derece dürüstler. Bize düşen görev de bundan sonraki etkinliklerinde ve malzeme ihtiyaçlarında özel sporcularımıza destek olmak.

Ayrıca gerek 1’inci ve 2’nci Bölge Şampiyonaları , gerekse Türkiye Şampiyonası sırasında , sporcularımıza ve ailelerine gösterdikleri ilgi dolayısı ile Antalya PGS Kremlin Palace Hotel yönetici ve çalışanlarına, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) Genel Müdürü ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) Genel Sekreter Yardımcısı Berrin Altınöz’e, TESYEV Spor Müdürü Gülşen Erkoç’a, TESYEV Yönetici Asistanı Handan Kayacan’a organizasyona vermiş oldukları destekten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Not: Bu şampiyona ile ilgili daha geniş bilgileri yarın Posta gazetesindeki “Çengelli İğne” köşemizde okuyabilir


YAZARIMIZ
YAVUZ KOCAÖMER`İN
TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...