TESYEV BURSİYERLERİ: BİZE UMUT VE ENERJİ VERDİNİZ


Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) 14’üncü bursiyerler toplantısını, 4 Mayıs’ta İstanbul’da The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da yaptığını geçen hafta yazmıştık. Toplantı sonrası bursiyerler duygu ve düşüncelerini anlatan yüzlerce mail yolladı. Maillerinin  bir kısmını kısaltarak sizlerle paylaşıyoruz. Yazılarını  yayınlayamadıklarımız bizi hoş görsünler.

‘Rüya gibi günler’

Sevgili TESYEV Ailesi, bu yıl düzenlenen 14. Geleneksel Bursiyerler Toplantısı’na ikinci katılışım. Her sene olduğu gibi yine muhteşemdiniz. Aranızda bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ayrıca bir kurum nasıl bu kadar cana yakın, samimi ve özverili olabilir diye düşünmeden edemiyorum. Sizin sayenizde çok arkadaşım oldu. Bana rüya gibi günler yaşattığınız için başta Yavuz Ağabey’e, Evren Ağabey’e(toplantıda gülmekten kendime gelemedim) ve Berrin Ablama sonsuz teşekkür ediyorum. Sizleri çok seviyorum.  

P.U.  
Erciyes Üniversitesi
İletişim Fakültesi
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü  

‘Aile olduğumuzu hissettim’


Bu yıl ilk kez katılmış olduğum bursiyerler toplantısından güzel dostluk ve arkadaşlıklar kurup mutlu anılar biriktirerek ayrıldım. Bize ne kadar değer verdiğinizi görmek hepimize çok iyi geldi. Hazırlanan hediyelerden, kıymetli konuşmacılardan, konferans sonrası düzenlenen partiden yani  her detayından bizim için emek verdiğiniz belliydi.  Bu eşsiz deneyim için bütün emek verenlere teşekkür ederim. Açıkçası bu kadar samimi ve yardımlaşma odaklı bir ortam beklemiyordum, gerçekten aile olduğumuzu hissettirdiniz.   

M.Ç.  
Dokuz Eylül Üniversitesi
Fen Bilimleri Enstitüsü
Endüstri Mühendisliği Bölümü    

‘İyi ki varsınız ‘


Her şeyden önce bu toplantı için çok teşekkür ederim. İyi ki yaptınız. Benim için çok güzeldi. Birçok ilki bu toplantıda yaşadım. Vakıf çalışanlarının gösterdiği ilgi kendimi değerli hissettirdi. Yavuz Bey de iyi ki var. Benim için çok önemli ve değerli biri. Handan ve Suna Hanımlara da ayrıca teşekkür ederim. Onların konuşurken gülümseyen hallerini çok seviyorum. TESYEV’in olması çok umut verici ve güzel. Hepiniz iyi ki varsınız.  

H.G.  
Dicle Üniversitesi
Diyarbakır Atatürk Sağlık Hizmetleri 
MYO Tıbbi Dokümantasyon
ve Sekreterlik Bölümü

‘Çok mutluyum’


Açıkçası bu kadar güzel ve organize olmuş bir toplantı beklemiyordum. Ama çok güzel 2 gün geçirdim. TESYEV’in engellileri bir araya getirip onları sahiplenmesi takdir edilmeye değer. TESYEV ailesini tanıdığıma memnun oldum.  

S.Ç.
Batman Üniversitesi
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Spor Yöneticiliği Bölümü    

‘Her şey harikaydı’


Benim için ilk deneyimdi ve her şey harikaydı. Kendimi büyülü bir ortamda hissettim. TESYEV ailesinin bir ferdi olduğum için çok şanslıyım. TESYEV’i çok seviyorum, iyi ki varsınız.  

M.N.K.  
Gaziantep Üniversitesi
İslahiye Meslek Yüksekokulu
Tıbbi Dökümantasyon ve
Sekreterlik Bölümü  


‘Teşekkür ederim’ Bu toplantıya ilk defa katıldım, öncesinde bazı tereddütlerim vardı. Gelmeyi hiç istemiyordum. Sizinle aynı ortama girince, vakit geçirince tüm kötü düşüncelerim silindi. Çok güzel vakit geçirdik. Sayenizde mükemmel insanlarla tanıştım. Her şey için teşekkür ederim.   

N.A.  
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi
Öğretmenliği Bölümü      

‘Toplantı bana çok şey kattı’


İlk defa bu yıl toplantıya katıldım ve açıkçası gitmeden önce tereddüttüm vardı. Ama insanlar ve o ortam o kadar güzeldi ki, her şeyden önce siz çok güzeldiniz, ilginiz ve alakanız çok güzeldi. İyi ki varsınız. Sizler oldukça bizler hayata umutla bakacağız. Bu toplantı bana çok şey kattı, hepinizden Allah razı olsun.   

Z.B. 
Gaziantep Üniversitesi
Oğuzeli Meslek Yüksekokulu
İş Sağlığı ve Güvenliği


‘İşte bizim Başkan’ Bir başkan düşünün, kendisine ağabey diye hitap edilen, adına şiirler yazılan, başkasına söylenilmeyecek sözleri ona söylediğinde büyük olgunlukla karşılayan, makam mevki gibi derdi olmayan, hak savunucusu başkan. Ve her bir çalışanın, üyenin aynı samimi olduğu bir vakıf düşünün. Gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir yer. İşte orası TESYEV’dir.  

M.Ö. 
Dokuz Eylül Üniversitesi
Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü  

‘Yaşam enerjisi verdiniz’


Sadece 2 günde bana umut ve yaşam enerjisi verdiniz. Dünya sizin sayenizde yaşanabilir bir hal alıyor. Kocaman bir aileyiz. Sizi çok seviyorum. Ayrı ayrı hem de kocaman.  

Z.Y. 
Eskişehir Teknik Üniversitesi
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
Endüstriyel Tasarım Bölümü


Haberin gazete görünümü için lütfen tıklayınız    
                                              20.05.2019YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı