Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Anlaşması Bonn`da İmzalandı

24 Ekim Perşembe günü yapılan Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı A. Yavuz Kocaömer ve Genel Sekreter İbrahim Gümüşdal`ın da katıldığı Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC), BM SDG Eylem Kampanyası ile ilgili bir niyet Beyanı Anlaşması imzalayarak Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SDG`ler) ilerletme konusundaki kararlılığını vurguladı.

Anlaşma, Almanya`nın Bonn kentinde yapılan IPC Konferansı`nın ilk gününde 350 katılımcının önünde IPC Başkanı Andrew Parsons ve BM SDG Eylem Kampanyası Direktörü Marina Ponti tarafından imzalandı.


“Küresel bir spor organizasyonu olarak, büyük bir fark yaratabilir ve diğerleri üzerinde büyük bir etkiye sahip olabiliriz. Her bir organizasyonun ve her bir insanın, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun bir fark yaratabileceğini ve bu dünyayı herkes için daha iyi hale getirmek için harekete geçmesini sağlamalıyız. 

“Paralimpik Hareketi`nin çalışması, 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinin 11`ini ilerletiyor ve insan haklarını gündemin özüne koyuyor. Gelecek yıl, BM`nin 2030 yılına kadar SDG`lere ulaşması için Eylem Yılı`nın başlangıcına işaret ediyor. Tokyo 2020`yi bir platform olarak kullanarak, BM ile her iki kuruluşa ve dünyaya büyük fayda sağlayacak bir dizi etkinlik ve kampanya için çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz. ”  


İki örgüt, Paralimpik Hareket boyunca ve yaklaşmakta olan Paralimpik Oyunları`nda Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin görünürlüğünü arttırırken, engelli anlatısının değiştirilmesine yardımcı olacak. İki kuruluş, bu kritik konular hakkında geniş küresel izleyici kitleleri kurmayı planlıyor. Anlaşmayı imzaladıktan sonra Parsons şöyle dedi: “IPC, bu gezegeni daha sağlıklı ve herkes için daha adil bir yer haline getirmeye kendini adamıştır. Bunu başarmanın, Paralimpik Hareketin, Paralimpik Oyunların ve Para sporcularının büyüyen profilini kullanarak Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri`ne desteğimizi ve ilerlemesini göstermek için daha iyi bir yolu yoktur. 

TÜM HABERLER:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2004 1 0 1
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2021 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
24 Ağustos - 5 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı