Sükut ikrardan gelir                   

  ( Susmak kabullenmek demektir ) 30 Haziran 2019 tarihinde bu sütunlarda ‘ ING ve milli sporcular ‘başlığıyla yazdığımız bir yazıda, ING’nin, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin resmi sponsoru olarak 2020 Olimpiyatlarına katılacak 8 kadın Milli sporcumuzu ‘’ Bastırın kızlar ‘’  sloganıyla tanıtıp desteklediğini sizlerle paylaşmıştık. 

Bu yazımızda ING’nin yetkililerini eleştirerek , ‘’’Böyle bir projeyi hazırlarken hiç  araştırma yapmadınız mı ? ‘ Olimpiyat Oyunları’nın tek başına yapılmadığını bilmiyor musunuz? 2001 yılından beri bir ülkede ‘Olimpiyat Oyunları’ yapabilmek , bu oyunlardan en geç 3 hafta sonrada ‘Paralimpik Oyunları’nın yapılması şartına bağlıdır’ diye yazdık.  Ve hemen ilave ettik : 

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin ING’den  sponsorluk gibi bir talebi o gün de , bugün de yok. Cinsiyet eşitliği diyorsanız , kadının izleyici değil, sahadaki oyuncu olmasının altını çiziyorsanız, orada bir düşüneceksiniz. Bir de altını çizerek dedik ki , ‘’ING engelli kadın sporcuların aleyhine bir ayrımcılığa imza atıyor.’’  Ve eleştirilerimize devam ettik...

Aradan geçen yaklaşık 2 ay içinde, ING yetkililerinden hiçbir ses çıkmadı. ‘Haklısınız, biz bu konuları bilmeden yaptık. Özür diliyoruz, bunu nasıl telafi ederiz  vs.’’ gibi hiçbir öneride bulunmadılar. Sadece bir  hanımefendi  arayarak  , bu satırların yazarını şirketlerine davet etti. Biz de , ‘ Sizden bizim bir talebimiz yok. Niye size gelelim ? ‘ cevabını verdik. Yani, protokol kurallarını dahi bilmeyen insanlar bu şirkette görevde! 

Yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi susmakla hatalarını kabul ediyorlar.                                                                                                                       25.08.2019 / Milliyet

YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı