SÖZÜ OKURLARIMIZA BIRAKTIK

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.

SÜMEYYE İLE GURUR DUYUYORUZ

Öncelikle Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda ikinci olan Sümeyye Boyacı’yı en içten duygularımla tebrik ederim. Bürokrasinin, siyasetin, milletvekili ya da bakanların Sümeyye gibi kardeşlerimizin başarılarını görmeleri ve duymaları için dünya ikincilikleri elde etmeleri mi lazım?

Daha önce paralimpik sporlarında gelen çok ağır eleştirilere, esirgenen haklara rağmen, çok zor şartlarda böyle büyük bir başarı elde eden Sümeyye Boyacı bizim onur kaynağımız olmuştur. Her şeye rağmen diyeceğim şey şudur; dünya duyduktan sonra gösteriş için sosyal medyada paylaşan herkese selam olsun. Teşekkür ederim; onurumuz, gurur kaynağımız olan SÜMEYYE BOYACI’ya selam olsun.

S.Ö.
Mersin Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Bölümü
(2017-2018 mezunu TESYEV bursiyeri.)


TEDAVİ OLMAM GEREKİYOR

Yüzde 79 engelliyim. Şeker, tansiyon, kalp, bel fıtığı ve damarlarımda sıkıntı var. Şeker hastalığı gözlerimi ve böbreklerimi çok etkiledi. Maddi durumum iyi değil. Çok acele böbrek için tedavi görmem gerekiyor. Değerli hayırsever vatandaşlardan acil yardım bekliyorum. 

Tel: 0 536 953 90 72
(İsim, adres bizde saklı.)

‘KİTAP VE MEKTUP YOLLAR MISINIZ?’

*   21 yaşındayım. 2.5 yıldır cezaevindeyim. Iraklıyım. Burada kendimi yalnız hissediyorum. Maddi hiçbir sıkıntım yok. Duygularımı, dertlerimi ve yalnızlığı paylaşabileceğim arkadaş arıyorum. 

S.H.Hab Aydan İbrahim Alkhader
E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu E-2 Çankırı

*    Dört senedir cezaevindeyim. Aslen İzmirliyim. Bu dört duvar arasında yalnızlığımı paylaşacak, içten, samimi, kalbi, yüreği sevgi ve merhamet dolu olan arkadaşların mektuplarını bekliyorum. Bir de kitap gönderirseniz bizleri çok sevindirirsiniz. 

Mustafa Kemal Turgut
T Tipi K.C.İ.K A 10 Koğuşu Akhisar Manisa

  Beş yıldır cezaevindeyim. Günlerimi müzik dinleyip kitap okuyarak geçirmekteyim. Önümde daha uzun yıllar var. Bu yüzden yalnızlığımı paylaşıp sohbet edebileceğim mektup arkadaşları arıyorum. Kitap da yollarsanız çok sevinirim. 

Adem Saltık
3 No’lu T Tipi Kapalı Ceza Evi A-3 Koğuşu Tarsus / Mersin

*    Üç yıldır cezaevindeyim. Daha 8 yılım var. Maddi, manevi yardım ve mektup arkadaşı istiyorum. Yalnızlığımızı paylaşalım.  

Muharrem Karslı
L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu A- 2/2 Koğuşu Kalkandere / Rize

*   Altı yıldır cezaevindeyim. Yaşım 26. Daha uzun yıllar buradayım. Yalnızlığımı paylaşacağım mektup arkadaşları arıyorum.

İlyas Taş
M Tipi Kapalı Cezaevi A-11 Koğuşu Ceyhan / Adana

*    24 yaşındayım, Yaklaşık 5 yıldır cezaevindeyim. Daha uzun yıllar buradayım ve mektup arkadaşı arıyorum.  

Çağrı Uzun
M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu C-13 Koğuşu Alaşehir / Manisa

TESYEV AİLESİNE TEŞEKKÜRLER

Kahraman Yavuz hocam ve kanatsız meleklerim diye ifade ettiğim TESYEV ailesi. Sizlerle lise sonda tanıştım. Tanıdığım günden itibaren hayatım her yönüyle değişti. Lise sondayken bana aldığınız bilgisayar sayesinde üniversite sınavlarına çok iyi çalıştım ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nü birincilikle kazandım. Müziğe başladığım günden beri çalmayı en çok istediğim, hayallerini kurarken bile tereddüt ettiğim, çok pahalı olduğu için alamayacağımı düşünerek defalarca üzüldüğüm o güzel çalgı yan flütü bana temin ettiniz. Şu ana kadar hiç yapmadığınız bir şeyi benim için yaptınız. Siz benim hayallerimi gerçekleştirdiniz.

Dünyada en çok sevdiğim çalgıyı ellerime verdiniz. Bana rüya gibi güzel seneler yaşattınız. İşte bu yüzden siz benim kanatsız meleklerimsiniz. Allah sizden razı olsun. Sizi çok seviyorum benim kanatsız meleklerim. Sizin bana temin ettiğiniz o yan flütle beraber okulumu dereceyle bitirdim ve Kırıkkale Üniversitesi Müzik Bölümü’nü açık ara birincilikle kazandım. Sizler ve yan flütüm olmasaydı bunların hiçbirini yapamazdım. Size minnet borcumu hiçbir zaman ödeyemem.

Yavuz hocam ve kanatsız meleklerim, emeklerinizi hiçbir zaman karşılıksız bırakmayacağım. Sizi, aldığım derecelerle onurlandırmaya ve yüceltmeye devam edeceğim. Kısmetse atandığım zaman bütün öğrencilerime sizden bahsedeceğim. Bana yaptığınız güzel iyilikler için, hayallerimi gerçekleştirdiğiniz için size çok çok teşekkür ederim.

A. E.
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunu

Yazının gazete görünümü için Tıklayınız...                            30.09.2019 Posta Gazetesi 

YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2004 1 0 1
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı