ROMANYA HEYETİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ!

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Romanya’dan ülkemize gelen Romanya Kraliyet Ailesi Üyesi Prens Radu Başkanlığındaki Heyet 19.09.2019 tarihinde Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Derneğini ziyaret etti.

Romanya’nın Ankara Büyük Elçisi Gabriel Sopanda ve Romanya İstanbul Başkonsolos’ Adriana Ciamba’nında bulunduğu heyet ile yapılan görüşmede, Türkiye Milli Paralimpik Komitesini Başkan Yardımcısı Murat Aksu, Genel Sekreter İbrahim Gümüşdal, Genel Sekreter Yardımcısı Ümit Deniz Kurt ve Genel Sekreter Yardımcısı Berrin Altınöz’ den oluşan bir heyet temsil etti.

Heyetler arasında yapılan görüşmede; Romanya heyeti tarafından ‘her iki ülke Ulusal Paralimpik Komiteleri arasında iş birliğinin arttırılması; Paralimpik branşlarında yarışmalar, Paralimpik sporları ile ilgili çeşitli projeler’ gibi alanlarda birlikte çalışma imkanlarının araştırılması ve bunların somut iş birliğine dönüştürülmesinin önemi üzerine duruldu.


Buna karşılık Türk Heyeti tarafından ‘söz konusu iş birliğinden Türkiye Milli Paralimpik Komitesinin memnuniyet duyacağı, özellikle paralimpik sporları sporcu sınıflandırması alanında her iki ülke paralimpik komitelerinin birlikte çalışabilecekleri sınıflandırmacı eğitim merkezi kurmak, sınıflandırmacı seminerleri düzenlemek gibi somut iş birliği imkanlarının olabileceği’ vurgulandı.

Yaklaşık bir saat süren görüşme sonunda karşılıklı iş birliği ve iyi niyet açıklamalarıyla konuk heyet Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Derneği merkezinden uğurlandı.

TÜM HABERLER:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2004 1 0 1
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2021 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
24 Ağustos - 5 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı