PARALİMPİK SPORCULARIMIZIN SON 10 GÜNÜ

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen uluslararası turnuvalarda Paralimpik sporcularımız 5’i altın olmak üzere, toplam 21 madalyayı Türkiye’ye kazandırdı.

*  Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) tarafından İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen Para Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası`nda sporcularımız dört altın, 4 gümüş ve 3 bronz olmak üzere  toplamda 11 madalya kazandı. İki sporcu, Abdullah Öztürk ve Nesim Turan, erkekler dördüncü sınıf finalinde bir araya geldi. Abdullah Öztürk, finalde Nesim Turan`ı 3-2`lik skorla geçerek Türkiye`ye altın madalyayı getiren isim oldu. Bireyselde Nesim Turan, Merve Cansu Demir ve Kübra Korkut ülkemize gümüş, Ali Öztürk, Ümran Ertis ve Neslihan Kavas ise bronz madalya kazandırdı.

 *  Avusturya`nın St. Pölten kentinde gerçekleşen bir diğer turnuvada ise Paralimpik sporcumuz  Büşra Ün, Ukraynalı rakibi Olena Shyngaryova, Çek rakibi Ladislava Porizkova ve Avusturyalı rakibi Vanessa Jenewein 2-0`lık skorlarla mağlup ederek tek kadınlarda Madainitennis Açık Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası’nın şampiyonluğuna ulaştı.

*  Şampiyonası’nda iki kadın Paralimpik yüzücümüz Sümeyye Boyacı gümüş, Sevilay Öztürk ise bronz madalya ile ülkemize döndüler.

 *  Özel sporcularımız İsveç`in Helsingborg kentinde düzenlenen ITTF-Para Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası`nda Ebru Acer kadınlar bireyselde gümüş madalya kazandı. Ebru Acer ve Sümeyra Türk’ten oluşan, Kadın Takımımız da gümüş madalyanın sahibi oldu.   Acer-Türk ikilisi bu sonuçla Avrupa Para Masa Tenisi tarihinde ülkemize gümüş madalya kazandıran ilk  kadın sporcularımız oldular.

 *  Tayland’ın Başkenti, Bangkok`ta düzenlenen Uluslararası Para Badminton Şampiyonası’nda 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplamda 5 madalya kazandık.  

Şimdi soruyorum:

Yazılı ve görsel basında bu başarıların kaç tanesinden haberdar oldunuz?  


                                                                                                             06.10.2019 MİLLİYET

YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2004 1 0 1
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı