NURLAR İÇİNDE YAT FİKRET ÜNLÜ

19 Şubat Salı günü , 1998- 2002 yılları arasında Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Fikret Ünlü’yü ebediyete uğurladık. 

1998–1999 yılları arasında, o zaman tek federasyon olan Türkiye Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığım sırasında, kendisiyle birçok defa bir araya geldik. Bazı konularda tabii ki fikir ayrılıklarımız vardı. Ama, birbirimize karşı saygıyı hiçbir zaman ihmal etmedik. 

1999 yılında federasyon başkanlığından ayrıldıktan sonra, 2002 yılında Türkiye Milli Paralimpik Komitesini beraber kurduk. Uzun süren görüşmeler sonunda, 2000 senesinde, o zamanki adıyla ‘Türkiye Özürlüler Spor Federasyonu’ olan federasyonumuzun, Görme, İşitme, Bedensel Engelli ve Özel Sporcular olmak üzere 4 ayrı federasyona bölünmesi konusunda onayını aldık.  

Bu gün, Sevgili Fikret Ünlü’nün verdiği o onay, engelliler sporumuzun gelişmesindeki önemli faktörlerden bir tanesi olmuştur. 

Bakanlık dönemi sona erdikten sonra, kendisiyle her karşılaşmamızda, o sevgi ve saygı sınırlarını hiçbir zaman aşmadık. Tabii ki bir Paralimpik Komitesi Başkanı ile bir Spordan Sorumlu Devlet Bakanı her konuda anlaşamayabilir. Ama o konularda dahi, birbirimizi ikna etmek suretiyle çalışmaların devamını sağladık. 

Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz. Nur içinde yatsın.YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı