Metin Oktay … 

3 Temmuz 2018 tarihinde Hıncal Abi (Uluç) köşesinde (Vay benim `Tespih`im!. ) başlıklı bir yazı yazdı. ‘Mutluluk diye bir şey yoktur. Mutluluk sadece bir laftır. Mutluluk hissettiğin anlar 5 ya da 10 dakikadır. Kalıcı mutluluk yoktur.’ Bu sözler psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Arif Verimli`ye ait. Milliyet Pazar`daki söyleşide Buket Aydın`a söylemiş..   

Aklıma hemen Rahmetli Metin Abi  (Oktay) geldi. Futbolu bıraktıktan sonra yaklaşık 10-12 sene Metin Ağabey ile İstanbul gecelerinde hep beraberdik. Onun futbolculuğunu tartışmaya benim gibi birçok insanın da zaten futbol bilgisi yetmez. Ancak, onun ötesinde Metin Ağabeyin insanlığı, tanıdığım çok az insanda vardı. Kendisiyle birlikte çok şeyler yaşadım. Kendisinden çok şey öğrendim ve bazı konularda örnek aldım.  

Beraber olduğumuz zamanlarda bana sıkça ‘Yavuzzzz mutluluk diye bir şey yoktur, mutlu anlar  vardır. Onları yaşayalım‘ derdi. Kalbinin yumuşaklığını, içindeki insan sevgisini yazmaya bu sütunlar yetmez.   

Yine bir gece, bir eğlence merkezinde tesadüfen aynı zamanda tuvalete gittik. Çıkışta, tuvalette oturan hanıma o günlerin iki asgari ücret tutarı kadar para verdiğini gördüğümde ‘Ne yapıyorsun?‘ dedim tuvaletten çıktıktan sonra. Geldi, yakamdan tuttu ‘Bana bak, biz neredeyse her gece böyle yerlerde eğleniyoruz, geziyoruz. Annemiz yaşındaki kadınlar sabaha kadar bu pislik kokularının içinde oturuyor. Bundan sonra sana vasiyetim, bu insanlara herkesin çok fazla dediği paralar vereceksin ‘ dedi.

Metin abim nur içinde yat.  Yukarıda yazdığım örnekte olduğu gibi, birçok konuda senin bana öğrettiklerini yapmaya devam ediyorum. YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...

YAZARIMIZDAN

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA