İl Spor Müdürleri


Geçtiğimiz hafta burada, engelli gençlerimizin spor yapmaları için bizlere başvurduklarını, bu konuda birçok ilimizde spor müdürlerinin engelliler sporunu ciddiye almadığını yazmış idik. Bazı okurlarımızın gönderdiği maillerdeki görüşleri aşağıda:  
 
  • Şu an, başta Ankara, İstanbul ve Antep gibi iller olmak üzere birçok il müdürü, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan atandı, yani otelcilerden!   
  • Bazılarının konuşmaları şöyle: Spor da neymiş, spor geçici. Bizim amacımız geleceği yönetecek gençliğe şekil vermek.  
  • İl spor müdürlerine bu konuda eğitim gerek, tabi Gençlik ve Spor Bakanlığı uygun görürse.   


Bu gelen örnekleri daha da çoğaltmak mümkün. Anlayamadığımız yapılan atamalar değil, vardır elbette Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bir bildiği; ama il spor müdürü olarak atanan bir kişinin önceliğinin spor olması gerekmez mi?    

Engelliler sporunun da, engelsiz insanlarımızın yaptığı spor gibi, ciddi bir konu olduğunu bilmeleri gerekmez mi?    

Geçen hafta da yazdığımız gibi, acaba ne zaman İl Spor Müdürleri bir araya getirilip engelliler sporu konusunda eğitim verilecek?    

Her zaman söylüyoruz, bir kez daha tekrarlamakta fayda görüyorum. Eğer Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bu yönde bir tasarrufu olursa, -ki bize göre mutlaka olmalıdır- başta bu satırların yazarı olmak üzere, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi olarak üzerimize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız.  Engelli bireylerimizi topluma kazandırmanın en etkili yolu onlara spor yaptırmaktan geçmektedir. Bunu da ancak, bilgiyle donatılmış yöneticiler vasıtasıyla yapabiliriz. Bu nedenle il spor müdürlerinin eğitilmesi ülke sporumuz açısından hayati önem taşımaktadır.   

Son olarak, engelli sporlarına karşı duyarlılığını bildiğimiz, Sayın Bakanımızın Yardımcısı, ‘Asrın Güreşçisi’ sevgili Hamza Yerlikaya’yı bu konularda göreve davet edersek bize kızmasın lütfen…

Milliyet Gazetesi  26.05.2019

YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı