“Engelsiz Spor” 

Yukarıdaki bu başlık 11 senedir TRT Spor’ da haftada bir gün yayınlanan engelliler sporu ile ilgili programın adı. Hem izlenen, hem en doğru bilgileri aktaran, en kıyıda-köşede kalmış spor branşlarını bile programına alıp tanıtmaya çalışan ve bunu da yıllardır başarı ile yapan bir program.

Her Perşembe TRT Spor’ da saat 17:15’te yayınlanıyor. Sonra Cumartesi günleri tekrarı yapılıyor. Ancak cumartesi günleri saat kaçta biliyor musunuz? Sabah 07:00 de. Bu konuda ricamız TRT Spor yönetiminin programı daha izlenebilir bir saate alması. Dünyada bu kadar uzun süredir her hafta engelliler sporu ile ilgili yayın yapan bir başka program var mı, biz bilemiyoruz. Bilen varsa bize belki bu konuda yardımcı olur. TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim Eren’in engelliler sporuna çok destek olduğunu her yerde duyuyoruz.

Programın yapımcısı ve sunucusu Cem Çınar engelli sporcular tarafından sevilen, onlara destek olan bir kişiliğe sahip. Ampute Milli Futbol Takımımızın, Avrupa Şampiyonu olduğu İngiltere maçında, golden sonra milli takım kaptanımız Osman Çakmak’ın nasıl Cem Çınar’a koşarak boynuna atladığı ve alnından öptüğü hala hafızalarımızda. Genel Müdür Sayın Eren’den isteğimiz, bu programın daha izlenilebilir saatlerde ve mümkünse biraz daha uzun tutularak insanlarımıza engelli sporları konusunda, daha çok bilgi sahibi olmasına yardımcı olmak.

Bu konuda bizlerin de fikri sorulursa, seve seve görüşmeye hazırız. 


YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...

YAZARIMIZDAN

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA