Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz sizin” diyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları...

`Mağduruz`

Bu zamana kadar benim gözümde engelli bireylerin yeri geldi dili oldunuz, yeri geldi kolu kanadı oldunuz. İnanıyorum ki olmaya devam edeceksiniz. Ben ve arkadaşlarım desteğinizi rica ediyoruz. 4 Nisan 2018 tarihinde EKPSS 2016 puanı üzerinden 2018-1’inci atamalar sonucu Adalet Bakanlığı’na atanmış yüzlerce kişiyiz. Yaklaşık 5 ay oldu, bir açıklama ya da duyuru yapılmadı. Mağduriyetimiz had safhada. Tek istediğimiz bir açıklama duymak ve bir an önce işimizin başına geçip topluma yarar sağlayacak faaliyetlerde bulunmak. Lütfen sesimize ses olun.

Sefa Arıcılar
sefaarclar@gmail.com

`3 yavrum için sesimi duyun`

Yüzde 61 engelliyim. Bu yüzden çalışamıyorum, 3 çocuğumla ortada kaldım ve perişan bir haldeyim. Hayırsever iş adamlarımızdan yardım bekliyorum. Allah hepinizden razı olsun.

Bünyamin Çirkin Köse
Yıldırım Beyazıt Yeni Mahalle Atmaca Sokak No: 14 / Kayseri
Tel: 0542 251 91 76

`Çocuklarıma yardım edin`


Yüzde 40 engelliyim. Okurlarınız beni tanırlar. 2 evladı için çareler arayan, pes etmeyen bir anneyim. Çocuklarımın ikisi de okula gidiyor, ihtiyaçlarını alamadım. Çalışmak istiyorum ama yürümekte zorlanıyor, işe giremiyorum. Çocukları servise versem, param yetmiyor. Okusunlar, benim gibi çekmesinler. Oğlum 8’inci sınıfta. Bilgisayar gerekiyor alamıyorum, sabahları çocukların yanına yiyecek ne vereceğim diye düşünüyorum. Yorulmadım yavrularım için ölürüm. İş adamlarından ve hayırseverlerden iki evladım için burs ve yardım rica ediyorum.

Y.A.
Samsun Tel: 0541 578 19 70

`Elektirikli motor istiyorum`


51 yaşında, yüzde 79 engelliyim. Yürümekte çok zorlanıyorum. Belim çok ağrıyor, ameliyat öneriyorlar. Hastalığım çok, elektrikli motora ihtiyacım var. Hayırsever ve iş adamlarımızdan destek bekliyorum.

E.D.
Tel: 0539 742 56 71

`Bursumu kesebilirsiniz`

Sevgili TESYEV ailem, sizinle üniversite hayatımın ilk senesinde tanıştım. Maddi ve manevi çok destek verdiniz. Adalet Bakanlığı’na memur olarak atandığım için bursumun kesilmesini istiyorum. Her şey için çok teşekkür ederim. Sadece burs veren bir vakıf olmayıp bizleri canı gönülden seven, bizi bizden daha çok düşünen bir aile olduğumuzu gösterdiniz. Ben bu aileden ömrüm boyunca kopmak istemiyorum.

Beyza Çavuşlar
Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü

`Mektup ve kitaplarınızı bekliyoruz`

■Özgürlüğüm engellemesine rağmen, hayata tutunan, yarınlara dair planı olan ve umudunu kaybetmeyen herkesten mektup bekliyorum.

Abidin Yılmaz
L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu C- 3 / Kilis

■ 25 yaşındayım. 5 yıldır cezaevindeyim. Uzun yıllar buradayım. Bu süre zarfında benimle yalnızlığımı paylaşıp dertleşecek mektup arkadaşları arıyorum ve okuyucularımızdan kitap istiyorum.
İlyas Taş
M Tipi Kapalı C.İ.K. A-11 Koğuşu Ceyhan / Adana

■ 21 yaşındayım. 2 yıldır cezaevindeyim. Daha yolum uzun, benim gibi kader mahkumlarının konuşup vakit geçireceği mektup arkadaşları arıyorum. Mektuplarınızı bekliyorum.

Hakan Kurtoğlu
M Tipi Kapalı Cezaevi A- 18 Koğuşu Ceyhan / Adana


■Bu kaybolmuşluğun içinde, hayallerini kurduğum yeni hayata kendimi hazırlayabilmem, engelleri aşabilmem için her türlü düşünceye sahip dergi ve kitaplar yollamanızı istiyorum.

Savaş Hepuluağaç
2 no’lu T Tipi Kapalı C.İ.K. Aliağa / İzmir

■ Sizin aracılığınızla ‘Çengelli Pano’ köşesine kitap istediğime dair yazı yollamıştım. Yazım yayınlandıktan sonra pek çok kitap geldi. Sizler aracılığıyla çok değerli yardımsever ağabey ve kardeşlerime göndermiş oldukları kitaplardan dolayı sonsuz sevgi ve şükranlarımı sunmak istiyorum.

Mustafa Ünüvar
2 no’lu T Tipi Kapalı Cezaevi C- 2 Oda / OsmaniyeBUGÜN SÖZÜ OKURLARA BIRAKTIK

YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı