Sevgili okurlarım, geçen yıl sizlerle pek çok konuyu paylaştık. Bazılarını hatırlatıp hafızamızı tazelemekte fayda var...

Muhteşem geceye düşen gölge (2 Nisan 2017)

Geçtiğimiz hafta Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, Gazetemizin 63.’sü düzenlenen “Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri Gecesi”ni televizyonlar, medya ve yazılı basında izlemişsinizdir.

Bugüne kadar birçok defa katıldığım gecelerin en mükemmeliydi. Hiçbir masraftan kaçınılmamasının yanı sıra, gelen davetliler de spor dünyasının en önemli isimleriydi. Tek eksiğimiz, hava muhalefeti dolayısıyla Hakkari’den gelemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’tı. Emeği geçenlere bir kez de buradan teşekkür edelim.

Gecenin tek olumsuz yanı, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Uztürk’ün, ‘Yılın Paralimpik Takımı’ seçilen Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız ile sahneye çıkıp, ödül almasıydı. Herhangi bir kulüp takımı, bir ödül alırsa, oranın başkanı çıkar. Nitekim Beşiktaş Futbol Takımıyla Başkan Fikret Orman da çıktı. Ama ‘Birkaç söz söyler misiniz?’ şeklindeki soruya ‘Hayır, teşekkür ederim’ dedi.

Arif Uztürk ise; mikrofonu aldı eline: “Federasyondan bahsetti, ödülü tüm Paralimpik ailesi adına alıyorum” dedi. Haydaaa!

Bay Arif Uztürk, siz bu yarışmada aday değildiniz. O ödüle Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, Milliyet okurlarının oylarıyla layık görüldü. Sizin ne işiniz vardı orada? O ödülü Milli Takımımızın antrenörü, kaptanı alacaktı. Ayrıca, sizin bu ülkede Paralimpik adına bir ödülü alma yetkiniz de yok.

Ama siz hiç hakkınız olmayan bir ödülü, Milli Takımımızdan rol çalarak sıkılmadan aldınız. İşte bu tip spor adamları, Türk sporundan uzaklaşmadığı sürece verilen emeklerin bir kısmı hep boşa gidiyor. Ne diyelim Allah ıslah etsin.

YAZARIMIZ
YAVUZ KOCAÖMER`İN
TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...