Berlin’de Skandal (2)

Geçen hafta bu sütunlarda yazdıklarımıza Milli Takım antrenörümüz Ömer Cantay’dan bir cevap geldi. Kendisinin ve diĝer sporcuların disiplin kuruluna sevk edildiklerini belirtmiş.

Olay son derece açık, elimizde Uluslar arası Paralimpik Komitesi’nden (IPC) gelen mail ve belgeler var. IPC tarafından tüm bildirimler, madalya töreninin saat 18.33’e ertelendiĝine dair mail yolu ile kafilemize gönderilmiş.

Burada söz konusu olan sporcularımız ve antrenörlerimizin bu konuyu takip etmek gibi bir görev ya da sorumlulukları yoktur. Kafile Başkanı’nın görevleri arasında en önemlisi organizasyon komitesinin uygulamalarını saat başı takip etmek, teknik toplantılara katılmak ve olası tüm değişiklikleri kendi ekibi ile paylaşıp görev dağılımını yönetmektir. Bunların hiçbiri kafile başkanı tarafından yerine getirilmemiştir. Ayrıca, bu konuda Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun uluslararası alanda ne kadar kurallara uyduğu da daha önceki bazı uygulamalardan hepimizin malumudur. Burada kafile başkanı tarafından daha Berlin’e gitmeden önce yarış programı üzerinden planlamalar yapılması gerekmektedir.

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu belki de kendi ayıbını örtmek için Milli sporcularımızı ve antrenörünü disiplin kuruluna vermiş. Yapacakları, kendilerini ve kafile başkanını bu olaylara sebebiyet verdiği için disiplin kuruluna göndermek olmalıydı.

Burada tabiki görev her zaman olduğu gibi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüĝü’ne düşüyor.

Bakalım onları bu yazılar harekete geçirecek ve bundan sonraki Uluslararası Şampiyonalarda federasyonlarımızın, ülkemizin ismini tartışılacak duruma getirmelerini önleyebilecekler mi?YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı