Beklemeye devam… 


Dile kolay, aradan 10 sene geçmiş. O tarihlerde Uluslararası Paralimpik Komitesi, Uluslararası Engelsiz Spor Federasyonu ile görüşmelerini tamamlamış ve artık dünyada ‘Tek Spor, Tek Dünya’ görüşü uygulanmaya başlanmış. Bu uygulamayla özellikle, ülkemizi ilgilendiren engelli sporlarından masa tenisi, atletizm, halter, atıcılık ve yüzme branşları ilgili ‘Engelsiz Spor Federasyonları’na bağlanacak.

Daha önce de yazdığımız gibi yapılması gereken; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ve ilgili federasyonlar bir araya gelerek yapılacak düzenlemeleri hayata geçirmek zorundalar. Bu bir mecburiyet.

Biz hâlâ yazmaktan bıkmadık. Engelliler Spor Federasyonu başkanlarından birisi, okuduğunu anlamakta zorlanan, işine gelmediği için, “Yavuz Kocaömer bu spor dallarını ana federasyonlara bağlamak istiyor” diyebilen bir kişi.

Yapılması gereken de; ilk seçimlerde, yukarıda bahsettiğimiz ana federasyonlar yönetim kurullarına engelliler sporu ile ilgili bir üyeyi almaları, bu sporların ve sporcuların da önünü açmalarıdır.

Benzeri bir yazıyı, en son 17 Haziran 2018’de bu sütunlarda yazdık. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan ya da ilgili ana federasyonlardan hiç kimse arayıp da `‘Sen ne diyorsun, nereden çıktı bu?’` demedi. Böyle devam ederse bir süre sonra, Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) ile de ülkemiz arasında  sorunlar çıkacaktır.

Bir kez daha hatırlatalım dedik!                                                                                                                18.08.2019 / Milliyet

YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı