Başkanın Mesajı 


2002 yılında Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ni kurduğumuzdan bu yana ülkemizde engelliler sporu adına çok şey değişti. Engelliler; spor yapabilmeleri konusunda yeterli bilgi, eğitim ve koşullara sahip olduklarında nasıl başarılara imza atabileceklerini defalarca ispatladı.  2004 Atina Paralimpik Oyunları’na ilk kez birden fazla sporcu ile (8 sporcu) katıldığımızda bunu öngörebiliyor ve gerçekleşmesi için neler gerektiğini çeşitli mecralarda paylaşıyordum.

Gelinen noktada katılımcı sporcu sayımız 10 katına çıkmış (79 sporcu Rio 2016), hedefler yükselmiş ve Paralimpik Oyunları’nda ülke olarak alınan sonuçlar Olimpiyat Oyunları’ndan bir adım önde olduğu halde, bunu yeterli görmüyor ve potansiyelimizin çok daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu olarak yeni dönemde birbirinden değerli, hepsi alanında başarılı üyelerimizi görevlendirmek suretiyle 5 alt kurul (Hukuk, Eğitim, Sağlık, Spor ve İletişim) oluşturduk. Kurullarımızın çalışmaları ve projeleriyle önemli işler ortaya koyacaklarına inanıyorum.

Resmi internet sayfamızın da bu süreçte etkin olarak sizlerle buluşabilmesi adına yenilenmesi, daha modern bir altyapı ve tasarıma kavuşması, sosyal medya ile entegre olması gerekiyordu. Paralimpik sporlar ile ilgili en yeni ve doğru haberleri, bilgileri, faaliyetlerimizi, sporcularımızın başarılarını yenilenen sitemizden ve bağlı sosyal medya hesaplarımızdan takip edebileceksiniz.

Yavuz Kocaömer
Yönetim Kurulu Başkanı

YAZARIMIZDAN

Hasan Sayyıdan ile Devam

Engelli İstihdamında Sorun Bitmiyor

Kısa Kısa - 10.02.2019