9. İNAS AVRUPA ATLETİZM SALON ŞAMPİYONASI

6–10 Mart 2019 tarihleri arasında Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu`nun (TOSSFED) ev sahipliğinde İstanbul TAF Ataköy Atletizm Salonu’nda gerçekleşen bu şampiyonaya 9. İNAS Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası’na 10 ülkeden (Belçika, Faroe Adaları, Fransa, İspanya, İtalya, Norveç, Portekiz, Rusya, Ukrayna, Türkiye) olmak üzere 150 özel sporcu ve onların antrenör ve idarecileri katıldı. Ülkemizi ise şampiyonada 8 erkek, 9 kadın olmak üzere 17 özel sporcumuz temsil etti. Yarışmalar sonunda Atletizm Milli Takımımız toplamda 8 altın, 11 gümüş, 3 bronz madalya alarak şampiyonayı tamamladı. 

Özel sporcular sporları ülkemizde gün geçtikçe gelişiyor. Her defasında yazdığımız gibi, bu gelişmenin en önemli tarafı da Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun yaptığı çalışmalardır. Şampiyonanın açılışında Dünya İNAS Başkanı Mark Traffou ile Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanımız Fatih Çintımar hazır bulundular. Ancak İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü ortalıkta yoktu! Belki önemli bir mazereti olabilir, ancak yerine bir temsilci gönderebilirdi.

Spor Müdürlüğünü yaptığı kentte bir Avrupa Şampiyonası yapılıyor. Engelliler sporunu da bilmeyebilir ama madem bu göreve atanmıştır, bu sporla ilgili de kendisini eğitmesi gerekir. Aynı sözlerimiz İstanbul’da üst düzeyde görev yapan diğer yetkililerimize de...

Salonun tribünleri ise neredeyse bomboştu. Sonra lafa gelince İstanbul’da Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları yapacağız diyoruz. Herhalde 50 yıl sonra!YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2020 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
25 Ağustos - 6 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı