‘ VAZGEÇME’

Sevgili kardeşim Salih Keçeci vasıtasıyla Prof. Dr. Ozan Bahar’dan başlıkta ismi yazılı kitabı aldım. Önsözü beni çok etkileyince kitabı bir solukta okudum. Önsözde özetle şöyle diyor Sevgili Ozan Hoca: “Okuyacaklarınızın hepsi tamamen sınanmış, denenmiş acılar ve olaylar üzerine kaleme alınmıştır.

Çünkü sınanmamış ve denenmemiş acılar üzerine konuşmak her zaman çok kolaydır.

Doğru ve güzel olanı da insanın yaşamına dokunması, samimiyetin olması, karşılıklı empatinin taraflar arasında kurulabilmesi ve istenilenin verilebilmesidir. ‘Vazgeçme’ adlı bu kitap, benim ve sevgili eşimin hayatındaki son 24 yıla damga vuran bir trafik kazası ile başlayan ve akabinde insan hayatının sıradan bir şekilde giderken nasıl değiştiğini, sonrasında bize verilen ama belki de ilk başta kesinlikle kabul etmediğimiz rolümüzü nasıl oynadığımızı diğer insanlara göstermektir.”
Ve altındaki imza; emekli Jandarma Yüzbaşı Prof. Dr. Ozan Bahar, Muğla 2019.  

Kazadan Sonra Gelen Unvan 

Jandarma komando yüzbaşı olarak başarılı bir kariyer çizen yüzbaşımız, bu kitapta geçirdiği trafik kazasından sonra üniversiteyi bitirip nasıl profesör olduğunun gerçek hikayesini anlatıyor. Bu kitap bir insanın en zor koşullarda nasıl yeniden hayata döndüğünün, nasıl bir istek ve azimle çalıştığının en güzel örneği.

Ozan Bahar şöyle diyor kitabının bir bölümünde: “Bir çıkış ya da başlangıç noktası arıyorsanız, doğru kitabı elinizde tutuyorsunuz...” Ve sonunda ise “Kitabımı önemli bir soru ile bitirmek istiyorum: Sizce, benim yaşadıklarım bir mutluluk hikayesi mi?
Yoksa bir başarı mı?” diye yazıyor. Sevgili Ozan Bahar Hocam, haddimize değil ama kitabınız öncelikle büyük bir başarı ve sonra da bu başarıya giden yolların mutluluktan ve azimden geçtiğini anlatan bir eser. Yalnız engelli insanlarımız değil, engelsiz insanlarımızın da okuması gereken ve çok şey öğreneceği bir kitap.

5 ALTIN MADALYALI ŞAMPIYON

Koral Berkin Kutlu, 2017-2018 eğitim yılından beri Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’ndan (TESYEV) burs alıyordu. Annesi Nihal Hanım vakfı arayarak Koral Berkin’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün sporcusu olduğunu ve maaş aldığını, bu doğrultuda da TESYEV bursunun sonlandırılmasını istedi. Bu duyarlılıklarından dolayı Kutlu ailesine bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Paralimpik oyunlara katılacak

Sevgili Koral Berkin Kutlu’ya gelince; Berkin şimdi 14 yaşında, 5 yıldır yüzme sporu ile ilgileniyor. 11 yaşında Dünya ve Paralimpik barajlarını geçen Koral Berkin’in uluslararası lisansını çıkarabilmek için 12 yaşına gelmesi beklendi. Koral Berkin Kutlu, aynı tarihlerde de milli takımımıza girdi.

Kurduğu hayaller gerçek oluyor

17-18 Ocak 2020‘de Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen Uluslararası Paralimpik Yüzme Turnuvası’nda 5 altın madalya, 200 metre serbest stilde Paralimpik Oyunlar A50 metre kelebek stilinde Paralimpik Oyunları B barajını geçerek oyunlara katılma hakkı elde etti. 25-26 Ocak 2020 tarihlerinde ise, Belarus’ta yapılan uluslararası yarışmada 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile kelebek stilinde A barajını geçti.

Koral Berkin Kutlu’nun antrenörü olan sevgili Fatih Kurt’un verdiği bilgiye göre, Koral Berkin Kutlu, bundan sonraki bayrak yarışlarına katılım gösterecek. Geçtiği barajlar ve bayrak yarışındaki ülke barajının da geçilmiş olması nedeniyle Koral Berkin Kutlu kesin olarak yarışacak. Yüzmeye başladığı ilk yıl 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nı televizyondan izlerken “Ben de gidebilir miyim?” diye düşünen Berkin’in hayallerinin gerçekleşmesini hep birlikte bekliyoruz. Helal olsun.

Çengelli Pano


‘Saygı çok önemli’ İnsanların birbirine saygı göstermesi konusunda çok dikkatli olmalıyız. Kim olursa olsun, birini sevmek zorunda değiliz ama en başta insan olduğu için ona saygı duymalıyız. Bir şeyi öylesine istemek yerine en kibar, saygılı şekilde istemek hem bizim hem de karşımızdaki için güzel bir şeydir. Önemli olan makam ve mevki değil, birbirimize olan saygıdır.

S.E.K. Selçuk Üniversitesi
Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü


‘Sizi hep takipteyiz’

Özel durumlu biri olarak size teşekkürlerimi sunarım. Ele aldıklarınız toplum tarafından konuşulan ama üst makamların kaale almadığı konulardır. Azim ve başarının önünde hiçbir engel durmadı ve durmayacak. Sizi tüm kalbimizle desteklemeye devam edip haklı davanızın değil, haklı davamızın destekçisi olacağız.

A.S. Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlahiyat Bölümü  

‘MEKTUP VE KİTAP EN İYİ DOSTLARIMIZ’ 

24 yaşındayım, 6 yıldır cezaevinde yatıyorum. Önümde uzun yıllar var. Burada boş zamanımı kitap okuyarak değerlendiriyorum. Benimle yazışmak isteyen arkadaşlar arıyorum.

Masum Erbey
E Tipi Kapalı Cezaevi B16 Koğuşu
Kepez / Antalya  


  11 yıldır cezaevindeyim. Burada bulunduğum sürede zamanımı kitap okuyarak geçiriyorum. Siz değerli okuyucular, tarih, felsefe, bilim üzerine okumadığınız kitaplarınızı bana yollar mısınız?

Eyyüp Çelik
E Tipi Kapalı Cezaevi /
Gümüşhane  

Yazının gazete görünümü için tıklayınız 

                                                                                                             Posta 17.02.2020

YAZARIMIZ YAVUZ KOCAÖMER`İN TÜM YAZILARI:

Yükleniyor...
YAZARIMIZDAN
GURUR TABLOMUZ
Yıl Altın Gümüş Bronz
2004 1 0 1
2008 1 0 1
2012 1 5 4
2016 3 1 5

TOKYO 2021 GERİ SAYIM BAŞLADI

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları
24 Ağustos - 5 Eylül
SINIFLANDIRMA Dünya Anti-Doping Ajansı