kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
"ENGELSİZ BİR DÜNYA İSTİYORUZ ÇOK MU?

 

 

 

Geçtiğimiz günlerde okuyucularımızdan Gülüzar Resuloğlu'ndan bir mail aldık. Duygularını öyle güzel anlatmış ki, aşağıda sizlerle paylaşmak istedik.
 
 
 
 
'Siz nasıl engellendiğimizi görmekten hâlâ bıkmadınız mı?'
 
“Günlerdir basından engelli haberi arayıp aynı çaresizliği ve bireysel çabaları görmekten, ilaç arayan çocukların haberini yapmaktan, çok huzursuzum ve mutsuzum. Belediyelerin bir çivi çakıp engelli yaşamını düzelttiğini sanmalarında gerçekten bıktım.
 
 
Yaklaşan engelli haftası ve engelli haberleri
 
Engelli haftası yaklaşıyor, 5-10 Mayıs Engelli Haftası, eğlenecek miyiz? Yoksa eylem mi yapacağız? Huzurlu ve sorunsuz için koşullarımız düzeltilecek mi? Yaklaşan yaz ile birlikte, turizm dernekleri ücretsiz ya da az gayri insani koşullarda, engellilere tatil olanağı yaratacak. Engelli arkadaşlarımızdan engellilere uygun olmayan yerleri denetleyecek, uyaracak, koşulların iyileştirilmesi için çaba harcayacak kimse yok mu? Sadece evden çıkmak için yaşadığı her türlü zorluğa rağmen sorunları söylemiyor, yaşanması imkansız koşullara 4-5 gün dayandı diye sıkıntıları çözmeyecek miyiz, gözümüzü mü kapatacağız? İlgili ilçe belediye başkanları sorunları çözüp gerçekten engelsiz tatil yeri oluşturulmasına yardımcı olmayacak mı?
 
 
'Milletvekillerine öğretmek'
 
Sokaklara çıkıp, insani yaşam haklarını almak için bile eylem yapmamıza gerek yok. 550 milletvekili meydanlarda bir gün, bir organını engelleyerek yaşasa... Böylece bize dayatılan koşullarda nasıl yaşanır öğrenmiş olurlar. Biz neden bu haftayı eğlenerek geçiremiyoruz?
 
 
'Babalar evlerini terk etmeyecek'
 
5-10 Mayıs Engelliler Haftası’nda ben bile vazgeçtim haklarım için sokağa çıkmaktan. Aylardır evden, 3’üncü kattan aşağıya inemezken, sırtlarında çocuklarını okula ya da fizyoterapiye götüren annelere, engelli raporunla engelsiz evlerde nasıl yaşıyorsun diyemiyorum. Engellenmiş koşullarda yıllardır yaşayan benim. Bu sorunları yaşayanlar ne istedikleri sorulduğunda koşulların düzeltilmesini ister. Bir akülü sandalye bağışladığı için bizimle reklamı yapan insanlar yok mu? Bizi o pozisyonda haber yapanlar da, benim gibi bu haberleri iyi bir şeymiş gibi kullanan da vicdanen rahatlayacak. Babaların da, eşleri engelli çocuklara sahip oldu diye evlerini terk etmeyeceklerini iyi biliyorum...
 
 
 
ÇOK DEĞİL...
ENGELSİZ EVLER,
ENGELSİZ TATİL YERLERİ,
ENGELSİZ RAPOR,
ENGELSİZ YAŞAM HAKKI,
ENGELSİZ SAĞLIK EKİPMANLARI,
ENGELSİZ FİYOTERAPİ,
ENGELSİZ İLAÇ,
ENGELSİZ EĞİTİM HAKKI
ENGELSİZ ULAŞIM
 
İstediklerimiz sadece bunlar. Zaten sizlerde doğal olarak var olanlar.”
 
GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER
haber@engellidostu.net
 
 
 
ÇUKUROVA BELEDİYESİ NE DİYECEK 
 
İsminin açıklanmasını istemeyen bir okurumuz Çukurova Belediyesi ile yaşadığı sorununu dile getiren bir mail yollamış bize. Aşağıda aynen kaleme aldık. Belki Çukurova Belediyesi’nden yetkililer bu satırları okur da bu konuda bir açıklama yaparlar.
 
‘Önce çok sevindim...’
 
“Çukurova Belediyesi’nden vatandaşlara belediyenin çalışmaları hakkında bilgi vermeye ve vatandaşların sorunlarını dinlemeye geldiler. Kapıda konuştuk, gayet kibar bir şekilde anlattılar. Ben de kendilerine eleştiride bulundum. Belediye olarak sadece sokaklardaki çöpü topladıklarını ve başka bir şey yapmadıklarını söyledim. Engelliler için hiçbir şey yapmadıklarını bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini anlattım. Ben bunu söyleyince ‘Engellilere şu anda tekerlekli sandalye temin ediyoruz’ dediler. Bununla ilgili de belediyemizin halk masasına başvurmam gerektiğini anlattılar. Tekerlekli sandalyeye ihtiyacım olduğu için çok sevindim ama bu sevinç uzun vadede düşününce boşaymış.
 
 
‘Bazı belgeler istediler’
 
Neyse gelelim Çukurova Belediyesi’nin halk masasının ‘Engelliler için tekerlekli sandalye veriyoruz’ sözlerine. Eve gelen arkadaşlar belediye hizmetlerini gösteren broşür vermişlerdi, onda halk masası iletişim bilgileri yazıyordu. Ne şartlarda tekerlekli sandalye verdiklerini öğrenmek için aradım. Aradığım kişi beni ilgili birime yönlendirdi, kendi de birkaç evrak istedi (Engelli raporu, ikametgah gibi).
 
 
‘Çok ilgili davrandılar’
 
İlgi güzeldi ama benim evrakları belediyeye götürmem gerekiyordu. O anda kendim götürecek durumda değildim. Belediyeyi yeniden aradım.
Gayet ilgili davrandılar ve yardımcı olmaya çalıştılar. Bana “Sizin gelmenize gerek yok, evrakları kardeşiniz veya arkadaşınız da getirebilir” dediler. Açıkçası sevindim, bu kadar ilgili olmalarını beklemiyordum.
 
 
‘Evrakları teslim ettik’
 
Evrakları kardeşim götürüp teslim etti. Her şey buraya kadar güzel. Aradan 1 ay geçti, arayıp bilgi alayım dedim ama boşaymış. Ortada sandalye diye bir şey yok. Artık ne kadar zaman geçti bilemiyorum. Zaten
Çukurova Belediyesi’nden de bir beklentim kalmadı. Sonuç olarak sözde hizmet veriyoruz diye insanların gözünü boyamak yerine o hizmeti hiç göstermeseler. Biz de o an için bir umuda kapılmasak daha güzel olur diye düşünüyorum. Çok güzelleriyle tanıştım, selamlar güzel insanlar ve selamlar TESYEV”
 
(İsim ve adres bizde saklı)
 
 
 
 
 
 
17.04.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping