kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
ENGELLİLERİN HEDEFİ 2020

 

 

 

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) 20 Eylül 2001'de kaybettiğimiz kurucu üyelerimizden gerçek dost, sözünü esirgemeyen Osman Şahin'in anısına, bu sene 23-25 Mart 2017 tarihleri arasında görme engelliler için 7’nci turnuvasını yapacak. Turnuva, İstanbul-Bayrampaşa Titanic Business Hotel'de düzenlenecek. Turnuvaya 2017 Görme Engelliler Satranç Şampiyonası'na katılan ulusal kuvvet derecesi (UKD) olan ve genel kategoride ilk 130, gençler kategorisinde ilk 20 ve bayanlar kategorisinde ilk 10 sporcu katılacak.

 

Çok çekişmeli geçecek

 

İstanbul, 27 il ve 56 spor kulübünden görme engelli satranç ustalarını ağırlayacak ve yine eminiz ki her yıl olduğu gibi çok çekişmeli üst düzey bir turnuva yaşanacak. Turnuvanın gerçekleşmesinde Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Spor A.Ş.’nin destekleri küçümsenmeyecek kadar önemli. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerden çok olumlu ayrıldık. Yalnız bu turnuvada değil, bundan sonra engellilerle ilgili yapılacak etkinliklerde de işbirliğimizin devam edeceğini umuyoruz.

 

Destekler devam edecek

 

Bunun yanısıra Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu ile 31.01.2017 tarihinde imzalanmış olan TESYEV-Federasyon işbirliği çerçevesinde Goalball branşında aktif olan görme engelliler spor kulüpleri için 525 adet goalball gözlüğü ve 315 adet goalball topu siparişi verildi. Yurt dışından gelecek olan topların da bizlere ulaşmasıyla yine federasyonumuz tarafından ilgili kulüplere dağıtılacak. Özel Sporcular Spor Federasyonu'ndan sonra Görme Engelliler Spor Federasyonu ile imzalanan protokoller gereği TESYEV’in destekleri devam edecek.

 

Özel Sporcular Turnuvası 2

 

23-25 Şubat 2017 tarihinde 1.Bölge ve 26-28 Şubat 2017'de 2. Bölge olmak üzere Antalya Kemer'deki Limak Limra Oteli’nde Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun düzenlediği Masa Tenisi Şampiyonası'nın yapıldığından bahsetmiştik. Bu şampiyona 486 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilmişti. Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu işbirliği protokolü

çerçevesinde yine Antalya Kemer’deki Limak Limra Oteli'nde 13-15 Mart 2017 tarihleri arasında Özel Sporcuların Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası yapıldı. Bu şampiyonada 66 bayan, 100 erkek sporcu olmak üzere 166 sporcu yarıştı.

 

Şampiyonada yarışanlar

 

Otizmli 8-11 yaş, 12-15 yaş, 16-21 yaş, 22 + yaş grubunda

13 bayan ve 36 erkek olmak üzere toplam 49 sporcu yarıştı.

 

Down Sendromlular 8-11 yaş, 12-15 yaş, 16-21 yaş, 22+ yaş grubunda

16 bayan ve 20 erkek olmak üzere toplam 36 sporcu mücadele etti.

 

Mental'de ise 8-11 yaş, 12-15 yaş, 16-21 yaş, 22+yaş grubunda

37 bayan, 44 erkek olmak üzere toplam 81 sporcu yarıştı.

 

'Hedefimiz 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'

 

Federasyon Başkanı Birol Aydın açılış konuşmasında:  “Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından olan ve öncesinde bölge şampiyonamızı ve şu an gerçekleştireceğimiz Türkiye Şampiyonası'nda Özel Sporcularımızı yalnız bırakmayarak destek olan Sayın TESYEV Başkanı Yavuz Kocamömer olmak üzere aramızda bulunan Sayın TESYEV Genel Müdürümüz ve bu köklü kuruluşun saygın insanlarına bir kez daha huzurunuzda teşekkürü bir borç bilir, şükranlarımı sunarım" dedi. Birol Aydın şöyle devam etti: “2017 yılı itibarıyla hedefimiz olan 2020 Tokyo Parapimlik Oyunları için çalışmalarımıza hız kesmeden başladık. Oluşturduğumuz Milli Takımlarımız ile inanıyorum ki elde edeceğimiz sonuçlar ile oyunlara direkt olarak katılarak başarı elde edeceğiz. Bunun için antrenör arkadaşlarımıza, Özel Sporcularımız için gösterdikleri gayret ve çabadan dolayı teşekkür ederim."

 

'Aynı ruhu yaşatmayı sürdüreceğiz'

 

Şampiyonada Federasyon Asbaşkanı Efkan Korkmaz ise 4 yıllık uzun bir süre içerisinde Özel Sporcular ailelerimize ve kulüplerimize hizmet etmekten dolayı mutluluğunu dile getirirken, "Bu birlik ve beraberlik içerisinde her zaman aynı ruhu yaşatacağız ve hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi. Şampiyonaya katılım gösteren tüm kulüplerimiz ve ailelerine teşekkür eden Asbaşkan Efkan Korkmaz aynı zamanda Özel Sporcularımızın her zaman yanında olan ve desteklerini esirgemeyen TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer ve TESYEV ailesine teşekkür ettiğini söyledi.

 

 

 

 

20.03.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping