kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Masa Tenisi
Tarihçe Tanım ve Kurallar Klasifikasyon Sonuçlar 2012 Baraj Dereceleri

Tarihçe

Masa tenisi 1960 yılındaki ilk oyunlarda paralimpik programın bir parçası oldu. Ancak 1976 Toronto Paralimpik Oyunlarına kadar ayakta katılan sporcular ampüteler olarak sınıflandırılıp, les autres grubunu kapsıyordu. Serebral palsili atletler ilk olarak 1980 yılında katıldılar. Zihinsel engelli atletler, Paris-Fransa’da 1998 IPC Masa Tenisi Dünya Şampiyonasında tanıtıldı ve 2000 Sydney Paralimpik Oyunlarında ilk defa paralimpik programa dâhil edildi.

 

İlk masa tenisi alt komitesi 1970’lerde Uluslararası Stoke Mandeville Oyunları Federasyonunun altında kurulmuştu ve sadece tekerlekli sandalye branşlarından sorumluydu. 1976’da ayakta yarışan ve 1980’de serebral palsili sporcuların tanıtılmasıyla, birleşik klasifikasyon yayınının üzerinde düşünmek için çeşitli masa tenisi alt komiteleri bir araya geldiler. Bundan sonra tek bir masa tenisi komitesi oluşturuldu. Bu yüzden masa tenisi, diğer spor branşları arasında tüm engel sınıflarını birleştirmede öncülük eden spor dalı olmuştur. Masa tenisi için birleşmiş komite 1988 Seul Paralimpik Oyunlarında, Uluslararası Koordine Komitesinin yardımlarıyla kuruldu.   

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping